6 marca 2018 roku odbyły się warsztaty filmowe w TVP Szczecin. Warsztaty związane są z konkursem „Mój zawód, Moja pasja”, w którym udział zadeklarowało 15 uczniów naszego technikum informatycznego. W warsztatach udział brali:

  1. Bartosz Ziemichód
  2. Marcel Misiaszek
  3. Kacper Bieliński
  4. Sebastian Bałuk
  5. Sławomir Binięda
  6. Filip Ligęza
  7. Paweł Maricniak

pod opieką pana Rafała Skowrona.

Warsztaty prowadził pan Andrzej Miętus, wieloletni pracownik TVP Szczecin. W trakcie warsztatów uczniowie poznali m.in. cechy dobrego filmu konkursowego, a także zasady związane z obrazem, dźwiękiem i światłem. Omówione zostały najczęstsze błędy przy kadrowaniu i nagrywaniu materiału. Pokazano proste i nie wymagające specjalistycznego sprzętu metody na dobre nagranie filmu. Prowadzący zdradził nam również kilka tajemnic z pracy w studio telewizyjnym. Po części warsztatowej odbyła się krótka wycieczka po studiu i miejscach związanych z montażem i realizacją programów telewizyjnych.