Wojewódzkie Obchody Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych
„Odkryj swój talent” 6-7.11. 2018r.

W dniach 6 – 7 listopada br., w Hali Netto Arena w Szczecinie, odbyły się wojewódzkie obchody Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent” 2018. Organizatorami przedsięwzięcia byli Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Urząd Miasta w Szczecinie.

W wydarzeniu wzięli udział Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza i Wiceprezydent Miasta Szczecin pan Krzysztof Soska, którzy dokonali otwarcia targów oraz Zachodniopomorscy Wicekuratorzy Oświaty panowie Robert Stępień i Jerzy Sołtysiak.

Do udziału w ETUZ zostały zaproszone wybrane szkoły i placówki oświatowe, reprezentanci wszystkich typów szkół. My również mieliśmy zaszczyt uczestniczyć  w ETUZ promując branżę gastronomiczno – hotelarską. Uczniowie naszej szkoły przygotowali dla odwiedzających kanapki dekoracyjne – tartinki , koktajle owocowe, największą furorę zrobiła Fontanna z czekoladą oraz czekolada do picia, 

W ramach przedsięwzięcia zorganizowane zostały targi kształcenia, podczas których swoją ofertę edukacyjną przedstawiły szkoły branżowe, techniczne i policealne w kooperacji z firmami i przedsiębiorstwami z terenu naszego województwa.

Ważnym wydarzeniem  podczas targów i konferencji było podpisane umów patronackich. 6 listopada pomiędzy Zespołem Szkół nr 3 w Szczecinie i Netto Sp. z o.o. oraz pomiędzy Zespołem Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie i DGS Poland Sp. z o.o. Natomiast 7 listopada pomiędzy Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. i Powiatem Polickim oraz pomiędzy Zespołem Szkół Łączności w Szczecinie i firmą Eltek Polska Sp. z o.o.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęli: Polskie Radio Szczecin oraz TVP3 Szczecin.

tekst: Jarosław Rębiasz

foto: Michał Szpinder