Historia szkoły

Szkoła nasza powstała w 1964 r. jako szkoła budowlana pod potrzeby budownictwa na terenie Powiatu Myśliborskiego. Była to filia Szkoły Resortowej Zasadniczej Szkoły Budowlanej dla Pracujących w Szczecinie. Baza szkoły została zlokalizowana przy ul. Bieruta. Szkoła liczyła 45 uczniów. Liczna oddziałów szkoły zwiększyła się do 8 oddziałów. W 1982 r. szkołę przekazano do Gorzowskiego Kombinatu Budowlanego na skutek rozwiązania Szczecińskiego Zjednoczenia Budownictwa, a po roku przejmuje szkołę Kuratorium w Gorzowie. Nazwa szkoły brzmi: Zespół Szkół Zawodowych. Od tego momentu szkoła zaczyna się intensywnie rozwijać, powstają nowe typy szkół: Technikum Budowlane i Technikum Ekonomiczne. W 1989 r. szkoła liczy już 17 oddziałów. W 1991 r. do szkoły uczęszcza 792 uczniów i liczba oddziałów wynosi 31. Następnie wprowadza się takie typy szkół jak: Liceum Zawodowe – Gastronom oraz Sprzedawca oraz nowe kierunki w Zasadniczej Szkole Zawodowej.Liczba uczniów na przełomie lat 1999/ 2000 wynosi 800. W roku szkolnym 2000/ 2001 wprowadza się Liceum Techniczne i Liceum Zawodowe – Kucharz. Zespół Szkół Zawodowych w Myśliborzu został przekształcony w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Myśliborzu na mocy uchwały Rady Powiatu z dnia 13.02.2002. Obecnie w szkole uczy się 492 uczniów w 18 oddziałach.(rok szkolny 2002/ 2003). W skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Myśliborzu wchodzą następujące typy szkół: Technikum Budowlane, Technikum Gastronomiczne, Liceum Zawodowe Gastronom oraz Kucharz, Liceum Techniczne, Liceum Profilowane, Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Należy podkreślić, że szkoła ma duże osiągnięcia sportowe, zdobywa najwięcej nagród w konkursach gastronomicznych i ekonomicznych. Pierwszym dyrektorem szkoły był pan Eugeniusz Jasiński, następnym pani Daniela Strużyna, później pan Ryszard Skąpski, a od 1993 r pełniła tę funkcję pani Tersa Pielich. Wieloletnim, nauczycielem oraz wicedyrektorem szkoły była pani Stanisława Sieredzińska. W roku szkolnym 2002/ 2003 Samorząd Uczniowski i Rada Pedagogiczna rozpoczęła pracę nad wyborem patrona szkoły.

logo_szkoly

Młodzież zaproponowała trzy kandydatury: Marię Curie Skłodowską Elizę Orzeszkową Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa W wyniku referendum uczniowskiego, najwięcej głosów otrzymali Steponas Darius i Stasys Girenas. Zaimponowali oni naszym uczniom swoją niezwykłą odwagę, uporem, patriotyzmem, pracowitością i determinacją do wytyczonego celu, którym był przelot z Nowego Jorku do Kowna. Te cechy charakteru i bohaterstwo lotników miały największy wpływ na ostateczną decyzję młodzieży o wyborze patronów. Zdobywając w naszej szkole różne zawody, młodzież będzie starała się, wzorem lotników , naśladować ich upór w dążeniu do wytyczonego celu.. W obecnym czasie młodym ludziom potrzebne są takie wzorce do naśladowania, jakie posiadali lotnicy. Tragiczne wydarzenia związały ich na zawsze z Ziemią Myśliborską.

W roku szkolnym 2003/2004 funkcję dyrektora szkoły objęła pani Elżbieta Urbaniak – dotychczasowy wicedyrektor szkoły, zastąpując na tym stanowisku panią Teresę Pielich, która przeszła na emeryturę. Wicedyrektorem szkoły został pan Roman Gerwatowski – wieloletni nauczyciel szkoły. W roku szkolnym 2008/2009 funkcję wicedyrektora szkoły objął pan Marek Rybak – wieloletni nauczyciel matematyki w naszej szkole. Szkoła prężnie się rozwija, powstają nowe kierunki kształcenia, idąc z duchem czasu nawiązano współpracę z partnerskimi szkołami w Niemczech oraz na Litwie. Warto podkreślić, że szkoła nasza jest inicjatorem wielu imprez i uroczystości na terenie Myśliborza. W roku szkolnym 2003/ 2004 powstał w szkole, jako jedyny w powiecie myśliborskim, Szkolny Ośrodek Kariery, prowadzony przez pana Tadeusza Urbaniaka. Szkoła cieszy się dużą popularnością w powiecie myśliborskim, czego dowodem jest podejmowanie w niej nauki przez dużą ilość młodzieży.

W roku szkolnym 2007/2008 nowym kierownikiem szkolenia praktycznego został pan Jarosław Rębiasz zastępując na tym stanowisku pana Henryka Kośmidra, który przeszedł na emeryturę.

W roku szkolnym 2013/2014 pożegnaliśmy dwoje naszych nauczycieli, w listopadzie Joannę Kiryczyńską, w styczniu Tadeusza Urbaniaka.

W roku szkolnym 2015/2016 szkoła otworzyła pierwszą klasę mundurową.

W 2015 roku zorganizowaliśmy cykl spotkań pod nazwą Laboratoria Zawodowe, dzięki którym młodzież III klas gimnazjów poznawała tajniki wybieranego zawodu. Wizyty gimnazjalistów pozwoliły im przyjrzeć się stanowiskom pracy w oferowanych kierunkach kształcenia.

Przygotowany przez starszych kolegów i koleżanki pod kierunkiem nauczycieli program laboratoriów wzbudzał wielkie zainteresowanie wśród przybyłych. Gimnazjaliści  nie bacząc na trudności komunikacyjne pokonali je z zapałem i z chęcią przyjechali z Dębna, Barlinka i Karska.

W marcu, zazwyczaj na Dzień Wiosny, zapraszamy gimnazjalistów na dni otwarte, gdzie również w sposób nietuzinkowy uczniowie i zaproszeni goście poznają szkołę. W poprzednim roku szkolnym został m.in. nakręcony oryginalny, krótki film, promujący ZSP Nr 3 a nasz absolwent na potrzeby promocji napisał i zaśpiewał wspaniałą piosenkę o  szkole.

W 2017 roku odbyły się u nas po raz pierwszy Targi Pracy i  Edukacji – przedsięwzięcie, które zapewne wpisze się już na stałe w  kalendarz imprez szkolnych. Inicjatywa ta, dzięki zaangażowaniu całej szkoły a zwłaszcza pana Jarosława Rębiasza – naszego kierownika praktycznej nauki zawodu, spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami na temat sensu jej organizacji, ponieważ uczniowie mogli praktycznie zapoznać się  m.in.  z  lokalnym rynkiem pracy i  jego instytucjami. w targach brało udział ponad 600 uczniów okolicznych szkół(Banie, Góralice, Karsko, Myślibórz).

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Dariusa i S. Girenasa w roku szkolnym 2016/2017  otrzymał honorowy certyfikat bezpiecznej szkoły za realizację innowacyjnych inicjatyw i działań profilaktycznych oraz edukacyjnych w  zakresie bezpieczeństwa.

Szkoła prężnie się rozwija, jej budynek jest systematycznie odnawiany, w roku szkolnym 2017/2018 główny budynek szkoły przeszedł termomodernizację, dzięki której zmodernizowano instalację CO, stolarkę okienną i drzwiową, wymieniono oświetlenie na nowoczesne i energooszczędne typu LED. Przy okazji termomodernizacji wymieniono ogrodzenie oraz nawierzchnię przed budynkiem szkoły układając nową kostkę brukową. 

Podejmujemy kolejne wyzwania, dlatego od 1 września 2018 nasza szkoła zmieniła się w Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa w skład którego oprócz dotychczasowych szkół i kierunków wchodzą:

  •  centrum kształcenia praktycznego,
  • ośrodek dokształcania i doskonalenia zawodowego
  • ośrodek egzaminacyjny izby rzemieślniczej w Gorzowie Wielkopolskim

Wyjątkowo nie w czerwcu, a 14 września 2018 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym roku to jubileusz 15 lecia nadania imienia szkole. Z tej okazji zorganizowaliśmy huczne obchody, zaprosiliśmy wielu wspaniałych gości i przygotowaliśmy wiele atrackji. M.in wydaliśmy pamiątkową monografię, którą opracował Rafał Skowron przy współpracy  Jarosława Rębiasz i Grażyny Wijatkowskiej pod redakcją Elżbiety Urbaniak. Materiały przygotowali: R. Skowron, D. Pappaelbaum,  J. Matusewicz, K. Wilkowski, R. Gerwatowski, S. Kupiec.  

Ponieważ od 1 września zmieniliśmy nazwę, zmieniliśmy również swoje logo oraz sztandar. Pomysł na nowy logotyp i projekt sztandaru przygotował pan Rafał Skowron (ostateczna wersja logo przygotowana została przez Idea Focus Łukasz Czarkowski).

W styczniu 2019 roku na stanowisko wicedyrektora powołany został pan Rafał Skowron. W ciągu miesiąca przygotował wymaganą dokumentację i argumenty do przejścia na dziennik elektroniczny. Zatem od drugiego półrocza roku szkolnego 2018/2019 w szkole wypełniamy już tylko dziennik elektroniczny. W kolejnych miesiącach nauczyciele przedmiotów zawodowych wraz z dyrekcją przygotowują się na kolejną reformę systemu edukacji. Oprócz przygotowania nowych programów nauczania, musieliśmy zmierzyć się z problemem „podwójnego rocznika”. W tym celu siłownia ponownie przekształciła się w salę nr 3 kształcenia ogólnego(dla zajęć z wychowawcą, religii i edb). Pracownia ekonomiczna podzielona zostaje na dwie sale – kształcenia ogólnego 38 i pracownię informatyczną 39.

W roku szkolnym 2019/2020 ODiDZ oraz CKP przekształcone zostaje w Centrum Kształcenia Zawodowego, a w pierwszych klasach mamy ostatnich absolwentów gimnazjum(klasa 1bh4, 1iż4, 1a oraz 1b) oraz pierwszych absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych(klasy 1bh5, 1iż5 i 1c). 

W marcu 2020 roku zawieszone zostały zajęcia stacjonarne i tak jak szkoły w całej Polsce przeszliśmy na nauczanie zdalne. Na szczęście wicedyrektor Rafał Skowron już od dłuższego czasu korzystał z uczniami technikum informatycznego platformy Google Suite dla Szkół i Uczelni, dzięki czemu technicznie nie było większych problemów z uruchomieniem zajęć zdalnie. Każdy uczeń i nauczyciel otrzymał specjalne konto w naszej domenie(zsipomysliborz.pl) i mógł korzystać z całego pakietu oprogramowania od Google. Od tego czasu lekcje przeniosły się z klas w szkole do Classroomów  w domach.

W czerwcu 2020 roku, już po zakończeniu roku szkolnego zostaliśmy nominowani do #GaszynChallenge – oczywiście podjęliśmy wyzwanie:)

W dniu 25 sierpnia 2020 roku Pani Dyrektor Elżbieta Urbaniak-Durka przechodzi na emeryturę.

Bardzo dziękujemy za lata wspólnej pracy, za dbałość o wizerunek szkoły, troskę o uczniów i nas nauczycieli. Składamy również wyrazy uznania za trud i serce włożone w rozwój naszej placówki, za wieloletnią pracę dla dobra środowiska oświatowego. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy obserwować Panią w działaniu i widzieć efekty pracy. Dziękujemy za to, co można było zauważyć: osiągnięcia zawodowe, dbałość o szkołę i jej promocję, dobre warunki pracy, ale przede wszystkim dziękujemy za to, czego publicznie nie było widać: podanie ręki w trudnej sytuacji, słowa otuchy, nieocenione rady, poświęcony czas, którego nikt nie liczył i starania, które nie zawsze bywały widoczne i docenione. Niech okres emerytury nie urywa naszych kontaktów, życzymy aby był realizacją marzeń, na które podczas intensywnego życia zawodowego brakowało czasu, a lata pracy pozostały dla Pani powodem do satysfakcji i dumy.

Od 1 września na okres 10 miesięcy pełniącym obowiązki Dyrektora zostaje pan Rafał Skowron. W październiku ponownie zamknięte zostają szkoły i przechodzimy początkowo w tryb hybrydowy, a następnie zdalny.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

W 2020 roku #CodeWeek odbywał się w dniach 10–25 października 2020 roku, u nas w szkole podjęliśmy wyzwanie i w dniach od 12 do 23 października uczniowie klas informatycznych brali udział w zmaganiach pod nazwą: „Kodowanie w 5 smakach„. 

Wykorzystując 5 różnych platform e-learningowych uczniowie na różne sposoby zapoznawali się z elementami programowania, algorytmów i tworzenia aplikacji internetowych.

Wydarzenie podzielone było na 3 części: 

Informatyk uczy się Pythona!

Za pomocą kursu udostępnionego na platformie PixBlocks uczniowie technikum informatycznego rozpoczęli naukę języka Python, co jednocześnie przygotowuje ich do konkursu Pix Programming Challenge

Koduj - zdobywaj - wygrywaj!

Przy użyciu SoloLearn, Codecademy, KhanAcademy uczniowie brali udział w wybranych kursach online związanych z kodowaniem, każdy kończył się zdobyciem certyfikatu, a ten kto zdobył najwięcej certyfikatów zdobył tytuł Mistrza Kodowania ZSiPO w Myśliborzu 

Graj, koduj, ucz się.

Dzięki platformie CodeCombat uczniowie grali w grę, którą aby przejść należy używać poleceń w wybranym języku programowania(Python/JavaScript).  Zorganizowaliśmy turniej pomiędzy klasami technikum informatycznego. 

Za zorganizowanie Europejskiego Tygodnia Kodowania nauczyciel Rafał Skowron otrzymał certyfikat. W ramach obchodów #CodeWeek braliśmy udział w konkursie  „1000 pierwszych inicjatyw online”, którego zostaliśmy laureatami. Szkoła otrzymała nagrodę w postaci maty do nauki programowania.

Pomimo pandemii udało nam się w grudniu wziąć udział w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem: „Razem na święta” oraz w akcji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu – „Kartka dla Seniora”.  W ramach obu akcji wysłaliśmy do byłych pracowników naszej szkoły 20 ręcznie wykonanych przez naszych uczniów kartek z życzeniami świątecznymi. Kolejnych 25 kartek złożyliśmy na ręce Pani Magdaleny Zynda-Lis – Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Myśliborzu.

W końcówce roku 2020 nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Rysuję Wolność” organizowanego przez Ambasadę Republiki Litewskiej w Polsce i poświęconemu pamięci 30. rocznicy radzieckiej agresji na Niepodległe Państwo Litewskie w styczniu 1991 roku. Dwoje uczniów zostało laureatami konkursu:

  1. Karolina Gargolińska z klasy 2a 
  2. Dawid Kaźmierczak z klasy 2bh5

Od września do 12 lutego siostra Tymoteusza zbierała w naszej szkole środki opatrunkowe w ramach akcji „Opatrunek na ratunek”. Inną akcją przeprowadzoną przez siostrę Tymoteuszę była: ENCYKLIKA – ECCLESIA DE EUCHARISTIA, w ramach której uczniowie przepisywali encyklikę na dużym formacie. W dniach 23-25 lutego 2021 roku po raz pierwszy w historii w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne Online!

25 marca odbyła się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, której uczestnicy  pracowali nad pomysłami do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”- wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Tym razem możliwość udziału w stworzeniu rządowej strategii dla młodzieży otrzymali młodzi mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego. Naszą szkołę w konsultacjach reprezentowali uczniowie klasy I TH: Nicolas Kruzel, Izabela Szkuta, Bartłomiej Lewkowicz oraz Kacper Sobczak z klasy II TIŻ4, którzy zgodnie przyznają, że wydarzenie to było dla nich ciekawym doświadczeniem. Z pewnością dla wszystkich uczestników tego spotkania poruszane podczas konsultacji problemy nie będą obojętne w przyszłości, co może wpółynąć na poprawę życia w Polsce.

Przez pandemię nie można było ani w roku 2020 ani 2021 zorganizować żadnego z wydarzeń, które co roku pozwalały zapoznać się naszą szkołą uczniom klas kończących szkołę podstawową(Targi Zawodowe, Dni Otwarte, Laboratoria Zawodowe). 10 maja 2021 roku rozpoczęliśmy publikowanie serii krótkich filmów na mediach społecznościowych w ramach Wirtualnego Dnia Otwartego.

31 maja 2021 roku uczniowie, którzy brali wcześniej udział w konsultacjach na rzecz Młodego Pokolenia wzięli udział w szkoleniu Etyka w technologii.

#challengedziengodnosci #dziengodnosci

1 czerwca 2021 roku odpowiedzieliśmy na nominację Szkoły Podstawowej Nr 3 w akcji pod hasłem „Dzień Godności osób z niepełnosprawnością”.

W ramach promocji szkolnictwa branżowego, w czerwcu 2021 roku zorganizowaliśmy konkurs „Mój wymarzony zawód”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z całego powiatu myśliborskiego.

Rok szkolny 2020/2021 to także udział w akcji „Adopcja na odległość”. Otoczyliśmy opieką Sharoz Sarwara, ucznia szkoły podstawowej w Pakistanie. 

I Edycja Projektu „Mój Hotel”

„Mój hotel” to projekt skierowany do uczniów Technikum Hotelarskiego. W pierwszej edycji projektu udział wzięli „hotelarze” z klasy 2 bh4. Podzieleni na zespoły dwuosobowe mieli za zadanie stworzyć od podstaw hotel nie tylko według wytycznych przekazanych przez nauczyciela, ale także według własnego pomysłu. Projekt rozpoczął się we wrześniu i zakończył na początku maja. Aby powstał „Mój hotel” uczniowie musieli wykazać się wiedzą z nauczanego zawodu oraz kreatywnością.

Podaj mydło

Nasi uczniowie w akcji charytatywnej dostarczyli 86 mydeł dla Fundacji Redemptoris Missio i przez nich dalej do misyjnych placówek.

Wystarczy jeden dzień by stanąć blisko kogoś, kto jest tysiące kilometrów  dalej.

 

2 czerwca 2021 roku obchodziliśmy 18 rocznicę nadania imienia Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa naszej szkole. Dyrektor zmienił formułę obchodów Święta Szkoły. Od tej pory, co roku w ramach obchodów Święta Szkoły organizujemy Turniej Klas o tytuł Najlepszej Klasy. Dodatkowo w tzw. okrągłe rocznice organizować będziemy Święto Szkoły podobnie jak to było do tej pory. Tytuł Najlepszej Klasy 2021 roku zdobyli uczniowie klasy 2BH5. 

Dodatkowym, bardzo ważnym wydarzeniem tego dnia było podpisanie porozumienia o współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim. W obecności naszych lokalnych władz, Starosty  Powiatu Myśliborskiego Andrzeja Potyry, Wicestarosty Powiatu Myśliborskiego Alicji Prill, Skarbnika Powiatu Małgorzaty Popławskiej oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Rozwoju Ewy Difort-Olejniczak została podpisana umowa o współpracy Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu i Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim. Jednostki reprezentowali: WSB Gorzów – Rektor dr Anna Czekirda, ZSiPO Myślibórz – p.o. Dyrektor mgr inż. Rafał Skowron.

 

Uczelnia objęła swoim patronatem Klasę Akademicką – Technik Ekonomista. Jest to nowa forma podniesienia rangi zawodu technik ekonomista poprzez współpracę z wykładowcami wyższe uczelni, organizowanie dodatkowych zajęć, wykładów na uczelni, praktyczne przygotowanie do studiów oraz możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności.

Staże zawodowe w Portugalii.

27 czerwca i 18 lipca 2021 roku dwie grupy uczniów z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu, poleciało na staże zawodowe do Portugalii, do miasta Póvoa de Varzim. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Rok szkolny 2021/2022

Od 1 września funkcję wicedyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Myśliborzu pełni Pani Iwona Gubała.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole nauczyciele języków obcych zaprosili klasy do udziału w dwóch zadaniach konkursowych: przygotowania przez klasę stoiska oraz występu tematycznie związanego z wylosowanym krajem europejskim. W tym roku chcieli oni nie tylko skoncentrować się na umiejętnościach językowych czy artystycznych uczniów, lecz także poznać bliżej kulturę, kuchnię, ciekawostki, obyczaje itp. danych krajów europejskich. W zadaniach konkursowych klasy walczyły dzielnie. Uczniowie powierzone im zadania zrealizowali fantastycznie i genialnie. Wykazali się wielką kreatywnością, oryginalnością, talentem artystycznym oraz kulinarnym. Przygotowane przez nich dania były pyszne, a występy  rewelacyjne. Było tanecznie, śpiewnie, poetycko i radośnie.

 

Każdego roku – 29 lipca – obchodzony jest Dzień Hotelarza czyli święto wszystkich osób, które na co dzień, niezależnie od zajmowanego stanowiska w hotelu, budują usługę gościnności i dokładają starań, by uczynić doświadczenia gości wyjątkowymi. Praca hotelarza jest ważna i ma sens. Goście wracają do hoteli przede wszystkim ze względu na relacje zbudowane między nimi a pracownikami.  Uczniowie Technikum Hotelarskiego postanowili uczcić ten dzień 29 września, wpisując do kalendarium naszej szkoły I Szkolny Dzień Hotelarza. 

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnoświatowej kampanii ” Biała Wstążka” organizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu. W tym roku nasi uczniowie wzięli udział w przedstawieniu prezentującym problem przemocy pt. ” Tramwaj zwany nienawiścią”

Spontaniczne akcje na rzecz Ukrainy w naszej szkole  z czasem przerodziły się w zorganizowaną, przemyślaną akcję charytatywną.  Już od pierwszego dnia wojny w Ukrainie społeczność szkoły nie była  obojętna na los naszych sąsiadów, przynosząc do szkoły sterty darów w postaci pościeli, śpiworów, latarek, środków higienicznych i medycznych, żywności oraz ciepłej odzieży.  Szkolne działania początkowo skupiały się na współpracy z myśliborskim stowarzyszeniem „Nad Myślą”, którego przedstawiciele dowozili transporty najpotrzebniejszych produktów do samej Ukrainy. Wspieraliśmy ich nie tylko licznymi zbiórkami ale także pomagaliśmy przy sortowaniu darów w magazynach przeznaczonych specjalnie na ten cel.

Dzień 18 marca nieco odbiegał od zwykłych szkolnych dni. Niestety wielu uczniów zgubiło swoje plecaki… a podręczniki na zajęcia trzeba było w czymś przytargać… Nasi szanowni nauczyciele byli zaskoczeni kreatywnością niektórych uczniów… jednak wykazali się wyjątkową wyrozumiałością.  Dzień Bez Plecaka niewątpliwie wniósł trochę radości i humoru do codziennej ponurej rzeczywistości.

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 r. patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. 

W dniu 11 kwietnia odbył się konkurs kulinarny pt. Sałatka wiosenna. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie klas gastronomicznych i hotelarskich przygotowując sałatki, wykazali się sporymi umiejętnościami, kreatywnością oraz różnorodnym gustem smakowym.

22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział  w ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Sprzątamy dla Polski”, której celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

31 maja odbyło się Święto Szkoły – II Turniej Klas. Po raz drugi, tytuł najlepszej klasy zdobyli uczniowie z klasy 3BH5!

Rok szkolny 2022/2023